Bloggerky

Veríte na čarodejnice?…..alebo kreatívnoalternatívna liečba ekzému po druhé…

Ak si spomínate, písala som sem článok o ekzéme a jeho alternatívnej liečbe pomocou slín zajaca.
Nechutné?
Nie.
Maminky, ktoré poznajú atopický ekzém v pravom slova zmysle, keby mohli a pomáhalo by to, vyplakali by slané more sĺz nad škriabajúcimi sa do krvi detičkami s ekzémom. Tieto maminky uveria každej informácii, len aby dieťatku uľavili.
Nehovorí zo mňa žiadna propaganda, hovorí zo mňa skúsenosť, ktorú som získala veľmi draho. Hovorí zo mňa jedenásť rokov, kedy som nespala jednu noc v kľude, hovorí zo mňa neuróza, ktorú som vtedy získala.
Upínala som sa v tej dobe na akúkoľvek informáciu, dokonca som bola so synom u čarodejnice a tá jeho chorobu ,,zariekala,, krúžením zobáka zo sto ročnej vrany.
Smiešne?
Áno, pre toho, kto to neprežil a klope si na čielko v tomto momente, aj to už chápem.

Ale k veci, dostal sa mi do rúk na vianoce krém „liečivý krém“ z ostrova, kde ešte stále vládne ,,socík,, z Kuby. Na Kube som strávila nejaký mesiac a pochopila som až teraz spätne ….čo u nás na Slovensku začína chýbať. Kreativita. Na Kube napríklad stále cesty brázdia staré americké autá, ktoré zažili zlatú éru Kuby v polovici minulého storočia./ 60 rokov je odvtedy/.
Vážne, jazdia napriek tomu, že nikto nikdy originálnu náhradnú súčiastku nevidel.
Pamätáte si, ako to bolo u nás? Pred revolúciou? Nebolo veru súčiastok do áut a šoféri aj toto vedeli obísť a nahrádzali ich napríklad manželkinými tiež podpultovými silonkami (ženy vždy zachraňujú situáciu, aj keď sa musia vzdať komfortu).
A tak to na Kube je dodnes s opravou áut, s alternatívnou výrobou čohokoľvek.
Málokto vie, že na Kube je napriek nedostatku čohokoľvek veľmi vysoká úroveň zdravotníctva. Je to aj tým, že sú nútení využívať ,,svoje zdroje,, a to hlavne prírodné.
A to je aj tento krém, z ktorého som nadšená, založený na čisto prírodnej báze, ktorého účinky pri dodržiavaní podmienok používania sa dostavili za pár dní.
Poviete si jéééééžiš, ďalšia trápna reklama. Áno, vravíte si to z toho dôvodu, že sme presýtení reklamami na tablety na chudnutie, po ktorých sa z vás do rána vylúpne Claudia Schifer (vlastne tá už je asi tiež na tom ako my po štyridsiatke), klamstvami, že po ošetrení tváre Vás nepozná vlastný manžel, aká budete kočka bez vrások (manžel si, myslím, nevšimne ani keby ste prišli s plynovou maskou na hlave).
Sú to kraviny a žiaden krém, procedúra takto nefunguje, aj u tohto krému mi bolo povedané, že je dôležitá dôslednosť a pravidelné ošetrovanie.
Bol odporučený, že má protizápalové účinky, obnovuje elasticitu pokožky a spomaľuje jej starnutie a odporúča sa na podporu liečbu kožných problémov ako akné, ekzémy, psoriázy, že zbavuje pokošku rôznych škvŕn. Tak som ten „zázrak“ skúsila.
Začala som ním natierať môjho syna. Stav kože po pár dňoch: koža stratila skoro úplne typické zápalové začervenanie, nadobudla výraznú elasticitu, ktorá u ekzematickej kože výrazne absentuje, stratila drsnosť na dotyk z môjho hľadiska. Syn uvádza jediný negatívny aspekt, výrazné svrbenie po nanesení prípravku, ktoré však po chvíli
odoznie.
Dámy, vrele odporúčam a spomeňte si na mňa, keď budete znechutené a bez inšpirácie, ako sme voľakedy farbili lodičky (mali jeden vzor a aj to ružový) na čierno lakom na karosérie, vážme si ,že máme veľa vecí dostupných, usmejme sa, lebo toto nám chýba.
Závidím kubáncom ich kľud, keď sa im pokazí auto, zastavia, vyberú karty a štyri hodiny hrajú pri ceste, než nejaký kreatívec stvorí novú súčiastku. Závidím im aj ten krémik vimang, aj keď sa dá zohnať už aj u nás.
A hlavne sa nežeňme, lebo aj zajtra je deň…..Maňana

Adresa na ten zázrak www.kubashop.sk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *