Krása

Tajomstvo Kleopatrinej krásy?

Kleopatra – najkrajšia žena, ktorá kedy zdobila túto Zem. To sa traduje o poslednej ptolemajovskej panovníčke Egypta, ktorú preslávili horúce romániky s rímskymi okupantmi, presnejšie s ich veliteľmi, a nezabudnuteľná Elizabeth Taylor v jednej z jej životných rolí.

Meno Kleopatry dnes zdobí nejeden salón krásy, časopisy a magazíny sa predháňajú v radách ženám, ako dosiahnuť aspoň mierny odlesk jej nesmrteľnej krásy.

V čom teda tkvie jej tajomstvo?

Ako je možné, že po Zemi kráčala bohyňa v časoch, keď väčšina ľudí ešte poriadne ani len neopustila jaskyne?

Nuž, hoci mnohí starovekí autori, ktorých spisy sa nám zachovali, hovoria o priam božskej kráse Kleopatry, minca, na ktorej sa zachovala podobizeň egyptskej panovničky, ju ukazuje v trošku inom svetle.

Je teda pravdepodobné, že to, čo dnes oslavujeme, je v skutočnosti iba mýtus nádhernej kráľovnej. Pozostatok rozprávok, ktoré si od detstva uchovávame v pamäti a ku ktorým sa utiekame, keď sa chceme aspoň trošku vymaniť zo šedivosti každodenných povinností.

Tak, či onak, Kleopatrin odkaz stále žije. Dôležité je iba jedno, milé dámy: Nenechajte sa mýtmi o Kleopatrinej kráse zbytočne oslniť a zdeptať. Využite ju radšej na to, aby Vás inšpirovala k odhaleniu vlastnej krásy 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *