Krása

5 tipov na ideálny účes pre oválny typ tváre

Oválny typ tváre je veľmi vďačný a to nielen pri výbere účesu. Ženy s oválnou tvárou majú omnoho menej práce aj s výberom vhodných slnečných, či dioptrických okuliarov. K tomuto typu tváre sa totiž hodia takmer všetky rámy.

Pri účesoch to už síce neplatí stopercentne, napriek tomu je ponuka vhodných typov účesov veľmi široká.

Nadýchaný objemný účes
Ak patríte medzi ženy s veľmi jemnými vlasmi, nemusíte hneď vešať hlavu. Takýmto vlasom výrazne pomôže, keď im pridáte na objeme. Nemáme teraz na mysli rôzne kozmetické výrobky. Zázraky dokáže urobiť aj správne strihaný účes. Poproste svojho kaderníka, aby vám vytvoril tzv “vrstvený” účes. Mali by ste určite vyskúšať účesy pre polodlhé vlasy. Nielen, že sa Vám zväčší objem vlasov. Zároveň dosiahnete štýlový look, pretože vrstvený účes vždy vyzerá veľmi moderne a prepracovane. Vrstviť vlasy môžete pri rovných aj kučeravých vlasoch. Môžete si napríklad nechať skrátiť predné vlasy tak, aby siahali iba po bradu. Ak tieto pramene navyše jemne zvlníte, vaše rysy tváre sa opticky zjemnia. Ostatné dlhšie pramene nechajte ľahko zvlnené padať na ramená.

Ofina
Väčší výber pri výbere rôznych strihov máte samozrejme v prípade, ak ste hrdou majiteľkou hustých vlasov. Skúste napríklad vyskúšať ofinu. Tá pôsobí na oválnej tvári veľmi elegantne – zbytočne ju nepredlžuje. Práve naopak. Musíte však dbať na to, aby bola ofina ľahko prestrihaná a pôsobila nadýchane. S hornou časťou účesu už nemusíte (samozrejme, ak nechcete) robiť takmer nič.

Rovný strih
Rovné vlasy sa k tomuto typu tváre hodia naozaj dokonale. Ak obľubujete účesy pre dlhé vlasy, skúste vrstvenie vlasov pričom najkratšia vrstva by mala byť natočená tak, aby jemne tvarovala Vašu tvár. Nielenže tento účes vyzerá fantasticky, ale navyše Vám dovolí vytiahnuť tie najsilnejšie ženské zbrane – veľmi ľahko môžete navodiť dojem nevinnosti ;-).

Kučery
Ak rovné vlasy, či ofina nie sú práve Váš štýl, vyskúšajte napríklad kučery. Jemné kučierky pristanú každej žene, pôsobia milo a hravo. V tomto prípade nie je potrebné vlasy nijakým spôsobom vrstviť. Kučery sú samy o sebe veľmi živé a objemné.

Experimenty
Už som na začiatku písala, že oválnym tváram pristane veľké množstvo rôznych typov účesov. Nebojte sa preto popustiť uzdu fantázii a experimentujte. Vyskúšajte, ktorý účes pristane práve Vám a zdôrazní to, čo chcete o sebe druhým ľuďom povedať hneď na prvý pohľad.

Pretože o tom to celé, milé dámy, v prvom rade je. Nielenže by mal účes spĺňať estetické požiadavky, mal by byť zároveň aj v dokonalej harmónii s Vašim vnútrom. Mal by všetkým ostatným na okolo ukázať: Pozrite sa na mňa: toto som ja!

foto: freeimages.com/Marinela Prodan

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *