Krása Zdravie

Kupujete parfémy na internete? Na tieto obchody si dajte pozor!

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky varuje:

Dôsledne zvážte nákup parfémov v online obchodoch www.theperfumsshop.world, www.parfumy.website a www.vonnyparfum.club.

Prečo?

Tieto obchody totiž podľa informácie pre spostrebiteľov, vydanej spomínaným úradom ponúkajú napodobeniny parfumov výrobcov známych svetových značiek.

V podmienkach predaja uvádzajú, že vyobrazené originálne parfumy na stránke slúžia výlučne pre porovnanie a predajca nie majiteľom ich licencií. Z dostupných informácií a z priložených podkladov od spotrebiteľov vyplýva, že obchody sú zaregistrované v Paname a ich prevádzkovateľom je spoločnosť Global Distribution Solutions, Wells Fargo Tower, 2200 Concord Pike, Wilmington DE 19803, USA.

Z obsahu spotrebiteľských podaní vyplýva, že sľubované luxusné parfumy sú v skutočnosti parfumované vody, naplnené v jednoduchých „low cost“ fľaštičkách, zabalené v  papierovom obale bez celofánového prebalu, označené iba číslom vône bez povinných údajov podľa článku 19 nariadenia (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch.

Predávajúci síce umožňuje spotrebiteľom odstúpiť od zmluvy, ale len v deň objednávky, nereaguje na odstúpenie od zmluvy do 14 dní bez udania dôvodu a pri vrátení tovaru, nevráti peniaze. Navyše, po realizácii platby za objednaný tovar s predávajúcim nie je možné komunikovať.

Úrad verejného zdravotníctva navyše upozorňuje, že kontrolná činnosť orgánov verejného zdravotníctva je zameraná iba na podnikateľské subjekty so sídlom na území Slovenskej republiky. A to spomínané internetové obchody nie sú.

V prípade ľubovoľného problému s podnikateľským subjektom z iného členského štátu Európskej únie majú spotrebitelia možnosť obrátiť sa na: Európske spotrebiteľské centrum v SR, Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky, Mlynské Nivy 44/A, 827 15 Bratislava, telefón: 02/4854 2317, 02/4853 2019, e-mail: info@esc-sr.sk, web: www.esc-sr.sk.

zdroj foto: freeimages.com/Josee Holland

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *