Móda

September je tu – držte krok s módou

Prvý septembrový týždeň priniesol okrem začiatku školského roku a teda ulíc plných školákov aj zmenu počasia a oficiálne sa tak začala nová sezóna.

Dávno sú preč štyridsiatkové horúčavy, ktoré nás trápili v júli a auguste. No a s tým súvisí aj kompletná výmena šatníka, ktorá čaká na každú dámu. V prípade núdze samozrejme stačí oprášiť kolekciu z tohtoročnej jari, prečo sa však obmedzovať tým, čo tu už bolo a nespraviť si radosť novinkami, všakže?

Hlavná rada znie: nemyslite iba na vrchnú časť oblečenia – to, čo vidia všetci už pri prvom stretnutí. Obmeniť treba aj nohavice a tričká, ktoré Vás sprevádzali celé leto. Ak by ste tak neurobili, riskujete drobné, no nemilé faux-pas: nepôsobí dobre, ak na fotografii z júlovej dovolenky a septembrového stretnutia v práci objavíte to isté oblečenie a jednak hrozí, že príjemné spomienky na krásne letné zážitky prekryjú novšie a hektickejšie okamihy.

V prípade, že chcete naozaj vytŕčať z radu, popusťte uzdu Vašej fantázii a nechajte si vyrobiť tričko s vlastným motívom. V tej chvíli neplatia žiadne pravidlá ani obmedzenia.

Aby sme však nezabudli – chladnejšie počasie nás núti zamyslieť sa aj nad oblečením, ktoré sme až doteraz mohli vytesniť z pamäte aj z príručného šatníka. Trendom tohto roka je podobne ako pri tričkách odviazať sa a myslieť pritom aj na seba a vlastné pohodlie. Ak sa teda zatiahne obloha a Vy napriek tomu musíte vystrčiť nos z teplého bytíku, odporúčame poobzerať sa po pohodlnej dámskej mikine s kapucňou. Opäť zabijete dve muchy jednou ranou: jednak Vám bude príjemne teplúčko a jednak budete pôsobiť štýlovo a trendy.

V každom prípade odporúčame rozhodnutie o výmene šatníka a vecí na oblečenie neodkladať, pretože ani sa nenazdáme a budeme spoločne riešiť to, aký šál zo skrine vytiahnuť. A to by znamenalo, že ste zmeškali celú jesennú sezónu 🙂

Uložiť

One thought on “September je tu – držte krok s módou”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *