Bloggerky

Klub NEŠUCHLIACICH žien

Milé dámy, na základe vtipných reakcií na jeden môj žúr-nál zakladám týmto KLUB NEŠUCHLIACICH ŽIENOK

Priznávam sa dobrovoľne a bez vytáčok, že ma nebaví robiť niektoré domáce práce.

NEZNÁŠAM nasledovné:

A.) Utierať prach (je tam o hodinu v tom isto množstve ,iba zmení kreatívne do iných zoskupení svoje častice), tak nechávam jeho kreativite voľný priebeh.

Moja finta: Keď sa zoskupí z neznámych dôvodov väčšia ,,grča,, prachovej kreativity v rohu miestnosti (hlavne je viditeľná keď zasvieti škodoradostné slniečko, odporúčam stiahnuť žalúžie) ,stačí nežne nožkou obutou v ponožke -podľa jednej z vás ktorá ma skopírovala a používa ju, alebo ja ju (pekne poctivo) prach stiahnuť a ponožku hodiť do špinavého “prádla” (viem ,že je to bielizeň, nejde mi to do huby)

B.) Žehliť. Poznám dámy, čo v potrebe vyplniť mozgové závity v prípade hrkania v hlave žehlia aj ponožky, gaťky a slipy. Čistý Pezinok (výraz zdomácnelý pre Bratislavu a spol. nachádza sa tam psychiatrická klinika, kde ich od toho odučia pomocou domácich prác, haha)

Moja finta: Keď prádlo dobre zavesíš, nemusíš ho žehliť, a keď nepomohlo (a košeľa, blúzka nie je úplne košér), napustiť vaňu horúcou vodou, dotyčnú vec zavesiť nad ňu, a para vzniknutá v kúpeľni inkriminovaný predmet vyžehlí za Vás a vy to ešte môžete doma vykričať manželovi ako ste sa kurňa narobili, kvôli jeho blbej porade s generálnym.

C.) Utierať riad. Veď mne sa páči dekorácia ,akú vytvorí nahromadený riad, a hlavne ak potrebujete čistý tanier ,nemusíte sa načahovať do kredenca, ktorý Váš milý “spravil” na svoju výšku (Vy 1.65 m on 1,95m) a vy musíte použiť prinajmenšom svoj hand made šomlík.

Moja finta: Nechajte riad stále na odkvapkávači, postupne si deti,manžel ,väčší pes, v priehehu hodiny (u mńa doma čas plynie nejak rýchlejšie) odtiaľ vyberú hrnček na kakao, hrnček na čaj, tanier na keksík,misku na musli (neviem, kde je na klávesnici to divné u), lyžičku na kakao, na čaj,… až do vyprázdnenia časti na odkvapkávanie a naplnenia časti na umývanie. Výhoda? Nemusíte riad ukladať do kredenca, tým pádom nezacápete dvierka od linky mastnými hnátami (ktoré máte isto lesklé ako ja a nenávidím ich teda tie dvierka, nejak som sa štylisticky zamotala). Vraciam s k bodu B (počkám, prečítajte si to), na bod B sa dá aplikovať finta k bodu C, ak nezložíte prádlo zo sušiaka a každý si ho zvesí sám v prípade potreby nutného prezlečenia, nederiete dvierka skrine a nenerváčite, že nemáte komínky a nemusíte po otvorení príslušnej skrine heverom zatláčať hrču vecí späť, aby nevypadla na zem a neušpinila dokrkvané šatstvo, ak ste nedodržali bod fintu pri bode A.

Myslím ,že to stačí to bola prvá lekcia a nechcem túto tému sama vyčerpať.

Dodávam, že sa síce občas hanbím, keď prídem do domácnosti, a bojím sa sadnúť na hajzlík a musím si založiť slnečné škulky, aby som neoslepla od žiariacej beloby hajzlíkovej misy a aby som ho nezneuctila (ten hajzlík).

Ale keď odchádzam z návštevy a vidím (ešte som medzi dverami), že po mne domáca už aj češe strapce na koberci, a mastí koženú sedačku ,čo zasvinili moje deti, a leští sklenné výplne dverí ktorých sme sa arogantne dotkli… teším sa domov na svoj nedokonale očistený sporák a uvarím si kafíčko (to mi neponúkli, mali odložené šálky v sekretári), vyložím si nohy na stôl, dám si keksík, čo sa mi mrví na prsia a napíšem radšej takýto žúr-nál., alebo len tak snívam.

Dôležité upozornenie: vstup do Klubu nešuchliacich žien má podmienku, chcem od vás počuť dve veci:

1.) Čo doma z domácich prác nerobíte (a preto k Vám nepúšťate susedu ktorá, každú sobotu umyje podlahu aj pred Vašimi dverami a ostentatívne vypráši aj Vašu rohožku, aby nekazila jej umelecký “výtvor”.
2.) Akú máte svoju fintu na obídenie konvenčného šuchlenia.
3.) Ak sa Vám žúr-nál páčil, neplatí bod 1a 2,a ste prijatéééé.

Časom vymyslím logo, musí prísť na návštevu teta nešuchliaca

MÚZA….

PS: ak ste sa trochu zamotali do textu, tak vedzte ,že aj ja, ale bude to tým, že mám dnes migrénu a nejak mi v hlave podozrivo hrkoce… Idem si šlahnúť ružový cukrík v staniole, a teším sa na reakcie, keby som tu nebola, tak som rezistentná na ružový zázrak a padám do “naškrobených” perín.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *