Zábava

Hriešny tanec Patricka Swayzeho

Všetky ženy ho milovali. Patrick Swayze im dal to, čo máloktorý chlap – splnil im dievčenský sen.

Len vďaka Swayzemu sa mnohé ženy aspoň na chvíľu mohli vznášať na vlnách romantiky, opantané predstavou, že ich drží v rukách svalnatý nádherný muž.

Patrick SwayzePatrick Swayze dobojoval svoj súboj s rakovinou pankreasu 18. septembra 2009. V ten deň podľahol chorobe, ktorú mu lekári diagnostikovali začiatkom predchádzajúceho roka. Aj koniec jeho života bol akoby vystrihnutý z dobre zinscenovaného romantického filmu – až do posledných chvíľ pri ňom stála jeho prvá a jediná manželka (v súčasnej dobe veľmi výnimočné – špeciálne v showbiznise) Lisa Niemi. Tá si s Patrickom vytrpela svoje, najmä vo chvíľach, keď Swayze podľahol sláve a alkoholu. Napriek tomu vydržala celých 34 rokov a najmä v závere Patrickovho života dokázala, akou oddanou ženou mu bola.

O mŕtvych sa má hovoriť len dobre – zatiaľ čo pri mnohých ďalších hviezdach showbiznisu, ktoré tento rok navždy odišli, vyznievajú niektoré spomienky umelo a nevierohodne, Swayzeho si uctili (a na prvý pohľad naozaj úprimne) všetky známe tváre amerického filmu, ktoré s ním pracovali. Jennifer Gray, s ktorou hviezdil v kultovom filme Hriešny tanec, hovorí o naozajstnom džentlmenovi, Whoopi Goldberg smúti za skvelým človekom, Ashton Kuchter, manžel Demi Moore, ktorá si so Swayzem zahrala v ďalšom nezabudnuteľnom filme Duch mu na Twitteri odkazuje: RIP (Rest in peace).

Patrick Swayze po sebe zanechal hlbokú brázdu. Podarilo sa mu dosiahnuť to, o čom snívajú ľudia od nepamäti. Pre niekoľko generácií sa stal nesmrteľným.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *