Krása

Vlasy – koruna krásy: čo je in a čo je out?

Módny účes 2011S blížiacim sa septembrom, ktorý nezadržateľne klope na dvere, už môžeme hodnotiť, ako vyzeral tento rok z pohľadu hairstylistov a módnych poradcov, diktujúcich nové trendy zo sveta módnych účesov.

Všeobecným módnym trendom tohto roku, platným nielen pre ženy obdarené dlhými, hustými vlasmi, je prirodzenosť. Ak si napríklad farbíte vlasy a chcete byť in, mali by ste sa buď vrátiť ku svojej prirodzenej farbe, alebo zvoliť farbu, tvoriacu opak k Vašej prirodzenosti – prirodzené brunety sa tento rok menia na blondíny a naopak, prirodzené blondíny na brunety.

Súčasné trendy príliš nemajú v láske kučierky a drobné vylepšenia. Chic sú prirodzene splývajúce vlasy a účesy, ktoré sú už na pohľad čo najjednoduchšie.

Ženy s bohatou hrivou by mali zabudnúť na prerieďovanie a nechať zažiariť vlasy v plnej kráse.

Heslom roku 2011 je ofina!

Tá podčiarkuje krásu správne nastylovaných očí a dovolí vyniknúť črtám tváre.

Viac voľnosti majú ženy so stredne dlhými vlasmi. V ich prípade je možnosť úpravy vlasov o niečo širšia, aj tu však platí, že menej je tentokrát viac. Žiadne komplikované strihy, žiadne náročné úpravy.

Pri krátkych vlasoch ešte stále platí – čím kratšie, tým lepšie. Do módy sa dokonca opätovne dostali aj “chlapčenské účesy”. Skracovali sa aj prirodzene kučeravé vlasy a niektoré z účesov, ktoré z kučeravých krátkych vlasov vznikli boli skutočne originálne.

Aké zmeny prinesie nová sezóna a bude trendy na sklonku roka sa dozvieme už onedlho. Určite sa však bude na čo tešiť. 🙂

 

 

Uložiť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *