Bloggerky

Hodím si šlofíka na Liptove…

Horička ,horenká ,hóra..zélená hora….ma volá a dievčence, až nazbieram dostatočné množstvo dubáčkov guľatučkých,voňajúcich mokrým lesom na tlstej nôžke, až vyzbieram čučky čučoriedkové,tmavomodrofialové a napečiem koláč /recept dole je fakt vynikajúci a je pre hnilé gazdiné, čo sa nepárú s miskami rýchlokyskami a chcú hneď všetko tresnúť na plech/ a nezožerie ma premnožený medveď hnedý ,alebo aspoň nechytím besnotu od líšky ,,Bystroušky,, tak sa vrátim a plná liptovskej energie ,ktorú si ukradnem do batôžka a prepašujem do Bratislavy, Vám s radosťou ukážem fotoúlovky a možno si ukradnem aj nejaké historky a hysterky z nášho krásneho Slovenska.

Recept na neskutočný čučkový koláč od Gabiky ,ktorý opatrujem ako oko v hlave a neschopná ho prepísať mám ho napísaný na odtrhnutom kúsku obalu od ryže . Môj prvý tento mňamkový dopadol tak ,že som ho silou mocou chcela robiť na dovolenke/bolo treba kúpiť olej, malú fľašu/ a s kamarátom sme nakupovali na jeho a moju oslavu narodiek aj pivečko a mäso, a sme sa tešili ako sme to rýchlo zvládli.

Koláč sme upiekli ,a použili cesnakový olej ,ktorý sme v kozmickej nákupnej horúčke omylom kúpili. Koláč všetci oňuchávali ,ale zjedol sa do poslednej omrvinky s mojou argumentáciou ,že varecha ktorou som miešala bola smradľavá od cesnaku….

Tu je recept na 2 plechy tak bacha: 1kg polohrubej múky,3 žĺtka,3,5 dcl oleja,1/2 l mlieka,10 dkg cukru,1čajová lyžička soli,1prášok do pečiva,2 kvasnice –žiadne kvasnice do mlieka a podobné zdržovačky ,všetko tak ako je vymiešať/robot je fajn/ hneď natiahnuť na plech a naložiť čučky /koľko znesiete ja veľaaaaaaa/ a z následujúcich ingrediencií posýpku nasypať na čučky a šup do rúry a podľa kvality rúry 25-35 min. piecť. Posýpka:1 maslo rozdrobiť/vidličkou je ideáliš/ s 10 dkg polohrubej múky,1 vanilkový a 12dkg kryštálového cukru/ v rámci absencie mojej zodpovednosti niečo vážiť ,toto robím ako Werich v rozprávke,, priměřene,,.

A dôležité upozornenie: po konzumácii sa nezbudnite odfotiť s vyplazeným jazykom, zábava na pol dňa….kuk na foto

Prajem dobrú chuť….babenky

One thought on “Hodím si šlofíka na Liptove…”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *