Výživa

Nedokážete schudnúť? Možno Vám pomôžu vedci

Chudnutie patrí medzi najťažšie disciplíny vo svete žien. Každá z nás to pozná – vyskúšate miliónty druh diéty, ktorá Vám zaručene pomôže – vrhnete sa na pravekú diétu, podľahnete čaru Dukanovej diéty a stále nič.

Bohužiaľ, niektoré z nás majú zakódované, že s každým zhodeným kilom zaklopú na dvere ďalšie dve nové.

A práve tým, ktoré nedokážu schudnúť cvičením, úpravou stravy ani úpenlivou modlitbou každý večer pred spaním by konečne mohla pomôcť nová vedecká metóda. Výskumný tím Texaskej Univerzity totiž úspešne otestoval nový prípravok, ktorého cieľom je radikálne zníženie váhy tlstých ľudí (niet sa čo diviť, že sa to podarilo práve Američanom s tými všetkými ich hamburgermi, hranolkami a muffinmi, všakže?)

Princípom nového prípravku je to, že tukovému tkanivu odstrihne prístup k živinám. Výskumníci tvrdia, že týmto spôsobom by mali byť pacienti (áno, ak niekto potrebuje takýto radikálny krok, je už skôr pacientom, než zdravým človekom – aj obezita je choroba) schopní schudnúť až desatinu svojej váhy mesačne.

To znamená, že priemerná 80-kilogramov vážiaca dáma by pomocou tohto prípravku mala za prvý mesiac znížiť svoju hmotnosť o 8 kíl.

Predtým, než sa začnete tešiť však upozorňujeme, že táto metóda je ešte len v štádiu vývoja a prípravok nebude dostupný skôr ako o pár rokov. Napriek tomu prvé pokusy vyčarovali radostné úsmevy na tvárach výskumníkov, tak prečo sa netešiť s nimi. Ak im to vyjde, profitovať z ich úspechu budeme predsa všetky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *