Zdravie

Majte aj vy krásne a zdravé zuby!

Už odmalička nás rodičia presviedčali, aby sme si pravidelne umývali chrup a dôkladne sa oň starali. Boli sme však mladé a vôbec sme si neuvedomovali, aké komplikácie si s pribúdajúcimi rokmi budeme spôsobovať. Krásny rovný a žiarivo biely úsmev je snom mnohých žien a neraz práve kvôli tomu neváhajú a skúsia bieliace pásiky predávané na trhu.

Bieliace pásiky pomáhajú vyčistiť váš chrup, to je pravda. Viete ale že pravidelným umývaním predídete zbytočným zdravotným komplikáciám? Dôležitá je ale správna technika umývania zubov. Aj keď si kúpite bieliace pásiky, nedávate si ich bez toho, aby ste si vôbec prečítali návod, ako sa bieliace pásiky používajú a v akých intervaloch si ich máte aplikovať. Zuby by sme si mali umývať po každom jedle. Nie vždy sa to ale dá. Ak však máte možnosť, nosievajte si v kabelke zubnú kefku a pastu a na pracovisku si vždy po jedle dôkladne umyte celý chrup. Poprípade si vezmite kvalitnú ústnu vodu a medzizubnú kefku, ktorá odstráni všetky zvyšky potravín z medzizubných priestorov.

Majte aj vy krásne zdravé zuby. Už odmalička by ste sa mali o svoj chrup starať. Dôležitá je správna hygiena a vhodný spôsob umývania zubov. Ak chcete predísť vzniku kazov, obmedzujte sladkosti a aj keď si nejakú sladkosť dáte, okamžite si umyte zuby.

Krásne a zdravé zuby môžete mať vy! Treba sa však o chrup dôkladne starať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *