Prsteň zo striebra - SuperSperky.sk
Šperky

Kupujeme prsteň – ako vybrať veľkosť?

Vybrať na internete  správny prsteň je zvyčajne najťažšie spomedzi všetkých druhov šperkov.

Nemáme teraz na mysli druh, či vzhľad prsteňa, ani materiál, z ktorého je vyrobený, ale jeho veľkosť.

Prsteň zo striebra - SuperSperky.skPrstene majú totiž oproti všetkým ostatným šperkom nevýhodu, že väčšinou neexistujú v univerzálnej veľkosti. Napriek tomu existuje niekoľko základných pomôcok, vďaka ktorým môžete nebezpečenstvo výberu nesprávnej veľkosti podstatne znížiť.

Na začiatok trocha teórie: Na Slovensku sa veľkosti prsteňov označujú stupnicou od čísla 48 do čísla 74. Pri vyšších číslach ide najmä o pánske prstene, tie najmenšie sú určené pre Popolušky s dievčenskými prstíkmi 🙂

Najbežnejšie nosená veľkosť prsteňa u nás je číslo 53 až 54. Dámy s o niečo chudšími prstami zvyčajne nosia veľkosti 51 a 52, naopak, dámy s mierne silnejšími prstami zase 55 až 56. Máloktorá z nás sa môže pochváliť prsteňmi s veľkosťou menšou ako 50 🙂

Vybrať správny prsteň podľa veľkosti však zároveň vyžaduje aj odhad, či práve Vami vybraný prsteň nebude príliš hrubý (vtedy sa odporúča vybrať si väčšiu veľkosť, aby bez problémov sadol na prst), alebo naopak, príliš tenký.

Výber veľkosti prsteňa Vám však umožní zároveň aj dobre ohodnotiť online obchod so šperkami, v ktorom nakupujete, či chystáte sa nakúpiť. V každom dobrom obchode totiž nerobia problémy s výmenou, ak Vám náhodou prsteň nesedí a potrebovali by ste skrátka inú veľkosť.

 

Uložiť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *