Zábava

Nevinní – romantická rozprávka pre ženy

Hoci je televízia JOJ úspešná najmä svojimi krimi-seriálmi a CSI Las Vegas, Miami, New York už len netrpezlivo čakajú, kedy sa objaví aj slovenský spin-off série CSI Horná Maríková, po čase predsa len prišla so seriálom, určeným ženám. A to nie hocijakým, ale rovno pôvodným.

Štart pôvodného slovenského seriálu Nevinní bol pôvodne ohlásený už na prvú polovicu jesennej sezóny, nakoniec však tento romantický seriál odštartoval dnes, začiatkom novembra. Tento seriál bol očakávaný z viacerých dôvodov.

Jednak ide o ojedinelú udalosť, keď sa slovenskí seriáloví tvorcovia pustili do výroby seriálu, určeného špeciálne pre ženy (neklamme si, hlavný dôvod bude určite úspech tureckej Šeherezády na Markíze) a jednak sa v hlavných úlohách predstavia najmä herci, ktorých ste nevideli ani v Ružovej záhrade, ani v doktorovi Ludskom ani v Paneláku, skrátka nikde.

Hoci postavy rodičov zverili tvorcovia do rúk Maroša Kramára (aj Vy ste si všimli, že škatuľkovanie hercov podľa televízií – ten je jojkár a ten je markizák – je už pasé?) a Lucie Zedníčkovej (k nej bohužiaľ čas nie je taký milosrdný, ako ku Kramárovi, škoda), ostatných hercov ste doteraz mohli zahliadnuť maximálne vo vedľajších úlohách.

A práve to môže seriálu priniesť úspech, ktorý potrebuje.

Aj od toho, aký úspešný bude tento seriál, bude určite závisieť, či sa v budúcnosti ešte slovenskej romantiky dočkáme, alebo budeme odkázaní na sledovanie zachmúreného Padišaha a nežnej Sejdžan v niektorej z tisícok obmien.

Turecké televízie totiž chrlia romantické telenovely jednu za druhou.

A keďže sú televízie firmami tak, ako hociktoré iné podniky a výrobne, ak si spočítajú, že nedokážu vyrobiť romantický seriál s dostatočnou sledovanosťou, jednoducho siahnu po tých výrobkoch, ktoré už na trhu sú a nie sú príliš drahé.

Takže, milé dámy, ak sa Vám seriál zapáčil, prípadne ak chcete, aby tento typ slovenského seriálu vôbec vznikol (opravte ma, ak sa mýlim, ale naozaj si na podobný slovenský počin nespomínam), nezabudnite tento seriál poctivo sledovať.

Peoplemetre sú totiž svine, nedajú sa oklamať.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *