Bloggerky

Čo je to šťastie……? Mucha to nie je

Vonku je chladno, ale je to v priadku, vzhľadom na ročné obdobie, pindáme ,že zima je hnusná, frfleme…milujme ,čo nám prináša, aj keď toto slovné spojenie má nádych žien čo nás na ulici strašia so strážnou vežou./ až tak im straší vo veži/Ale k meritu veci, síce neviem čo to je ale ma to zaujalo to slovko, a neuráža ma.

Ja milujem chladné ráno….zaleziem do vane s horúcou vodou a voňavou penou.

Ja milujem chladné ráno….dám si horúci čaj, a ešte aspoň na päť minút vkĺznem do postele ,ktorá je ešte živočíšne teplá/keď nie skúste termofor/.

Ja milujem chladné ráno….navliekam si teplučký sveter, ktorý mňa aj moje šunky s láskou obíjme.

Ja milujem cestu autom cez dediny, keď mi hreje spodný ohrev kúrenia na nohy a ja sa kochám /ako pán Hrušinský/ na oranžových dyniach vyložených pred domami, evokuje mi to

pokoj ,pohodu v tých domčekoch kde nikoho ale nepoznám.

Ja milujem sviatok ,ktorý je v novembri… a sviečky rozžiaria  cintoríny a osvetlia tváre návštevníkov a vôňa stekajúceho vosku mi ide do nosa, keď sa v duchu rozprávam s tými čo sú už preč, a dnes sa sem isto prišli pokochať …veď to je pre nich.

Ja milujem voňu škorice, ktorá sa šíri z jablkovej štrúdle…..preto ju dookola pečiem.

Ja milujem voňu dymu z dedinského komína a vzdialený štekot psa, pripomína mi to detstvo a pašteku pionier, a indulonovú vôňu mojej babky keď mi zo zeleného kredenca vyberala chlieb.

Ja milujem tešenie na Vianoce, preto si kupujem mandarinky na kilá a s každým otvorením oranžovej krásky, a puknutím mesiačika cez zuby mám Vianoce.

A hlavne milujem akékoľvek tešenie, na ktoré už niektorí zanevreli, ale podľa mňa je tešenie dôležitejšie ako samotná vec ,udalosť  na ktorú sa tešíte.

Prajem Vám víkend plný TEŠENIA, ja idem na bosorácky zlet, masky a metlu mám pripravené, a hlavne sa strááááášne teším….. a keď doletím možno vám napíšem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *