Zdravie

Aloe Vera – kráľovná medzi rastlinami

Aloe vera je rastlinou, ktorú môžeme právom nazvať kráľovnou medzi liečivka. Jej história je tak fascinujúci a zaujímavá. Jadrom všetkých jej neobyčajných liečivých vlastností je jej pologél dužina, ktorú poznali už v biblických dobách.

Aloe Vera je známa mnoho tisíc rokov a dodnes je populárny ako utišujúci a hojivý prostriedok na odreniny a popáleniny. Pri rozrezaní listu rastliny Aloe vera vytekajú dve rôzne tekutiny.

Tá, ktorá vyteká zo stredu listu a je priehľadná má upokojujúce a hydratačné účinky a podporuje hojenie. Plody Aloe (dužina, listy, šťava) sa spracovávajú do najrôznejších podôb a využívajú sa v bylinnom medicíne. Najznámejšie výrobky z Aloe sú Aloe Vera nápoj a Aloe Vera gél. Listy sa prikladanie na miesta, ktoré sú zranené alebo popálené. Kde všade Aloe pomôže?

Aloe vera výrobky pomáhají napríklad zmierniť popáleniny, svrbenie, odreniny alebo reakcie po bodnutí hmyzom. Pomáha tiež pri začervenanie kože a jeho pozitívne účinky sa prejavia aj pri liečenej popálenín od Slnka. Ďalej je Aloe vera gél požívaný ako pomoc pri zažívacích ťažkostiach a mnohých ďalších ťažkostiach. Pozrite sa na naše stránky a prečítajte si o liečivých účinkoch rastliny Aloe vera. Uvidíte, ako Aloe vera spracovávať, ako ho užívať a čo všetko sa s ňou dá naozaj liečiť. Uľahčite svojmu zdraviu a vyskúšajte blahodarné účinky Aloe vera.

foto: FreeImages.com/William Stadler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *