Móda

Klobúk ako ideálny zimný doplnok

Klobúky sú zvyčajne efektným doplnkom a zároveň efektívnou pokrývkou hlavy najmä v zimných mesiacoch. Prichádzajú v rôznych veľkostiach, farbách a tvaroch. Aj keď sa klobúky veľmi dobrej kvality dajú čiastočne upraviť podľa predstáv a pohodlia nositeľa, je dobré si vybrať správnu veľkosť a tvar tak, aby nevyžadoval žiadne dodatočné úpravy.

Veľkosť klobúku sa zvyčajne určuje meraním obvodu hlavy, cca 1cm nad uchom. Lacnejšie klobúky prichádzajú vo veľkostiach S, M, L a XL, pri drahších veľkosť určuje číslo. Toto je zvyčajne uvádzané v cm alebo v palcoch (tzv. inch).

Najkrajšie a snáď aj jedny z najkvalitnejších klobúkov má už tradične talianska značka Borsalino, kde obvyklým materiálom je vlnenná alebo zajačia plsť. Okrem online obchodu je samostatná predajňa Borsalino najbližšie snáď v Miláne. Ak budete kráčať po Galleria Vittorio Emanuele, prejdite až na koniec a v odľahlom rohu uvidíte malý obchodík s pulzujúcim životom vo vnútri. Obslúži vás staršia pani a s niekoľkými frázami v taliančine si celkom určite vystačíte. Na tak malý priestor je výber klobúkov nesmierne bohatý. Aby vám nič neušlo, použite rebrík a prezerajte si regále na inak nedostupných vyšších poschodiach. Klobúky sú ukladané jeden na druhom a často tak prehliadnete odtiene farieb, ktoré daný tvar ponúka. Iba obzeraním tam môžete stráviť kľudne celú hodinu. Ak si klobúk vyberiete, bude balený vo veľkej okrúhlej alebo štvorcovej krabici, ktorú je vhodné ponechať si pre celoročné skladovanie. Správne skladovanie je alfa a omega nadčasového šatníka a nielen pri klobúkoch garantuje dlhú životnosť produktu.

Ďalším tipom môže byť možno o niečo ženskejšia ponuka francúzskej značky Maison Michel, s typickým M na stužke klobúku. Nedávno som zazrela, hoci len na krátko, ich obchod v Londýne a výklad bol plný pastelových farieb – ich kašmírové dámske klobúky sú jednoducho neprehliadnuteľné a vyzerajú fantasticky. Všimnite si fotografiu č. 2 pod textom, s klobúkom vo vínovo-červenej farbe.

Klobúk považujem za skvelý nadčasový doplnok a drahšie klobúky môžu byť vhodným darčekom, ako niečo, čo bude slúžiť obdarovanému celý život. Nuž a s rovnakým významom, ak ide o darček od seba ~ pre seba. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *