Krása

C – oblúk v nechtovom dizajne

Každá nechtová dizajnérka, ktorá začína s modelovaním nechtov sa určite už stretla s pojmom Cé oblúk alebo Céčko. Za týmto pomenovaním sa skrýva správny spôsob modelácie nechtov. Ploché nechty majú sklon k lámaniu, pretože sa ľahko ohnú smerom nahor. Môžu sa tiež štiepiť a oddeľovať od tipu.

Pri modelovaní Céčka ide o vytvorenie krásneho oblúčika na každom modelovanom nechte. A Céčko nie je len výmyslom alebo novodobým trendom – je veľmi dôležitou neodmysliteľnou súčasťou každej nechtovej modelácie a vychádza z anatómie prirodzeného ľudského nechtu.

Prečo je C-oblúk naozaj dôležitý

Céčko je oblúčik na nechte. Je ho vidieť vtedy, keď sa na necht pozriete zboku. Céčko je modelované v takzvanej stresovej zóne. Stresová zóna je miesto, kde je nechet najviac namáhaný. Ak tento oblúčik nevytvoríte, môže dôjsť k zlomeniu alebo prasknutiu nechtu.

Ako vytvoriť správne Céčko

C-oblúk je vlastne ťažisko celého nechtu. Chráni ho najmä pred zlomením pri náraze. Preto je veľmi dôležité vymodelovať správne.

  1. Naberte si na štetec trochu gélu v tvare guľôčky
  2. Naneste ju na stred nechtu
  3. Pomaly rozotierajte do bokov
  4. Dávajte si pozor na to, aby vám gél nestiekol ku kožičke
  5. Ak vám gél začne trochu stekať, otočte prst na pár sekúnd smerom k zemi a oblúčik sa tak vyrovná
  6. Vymodelovaný oblúk vložte do UV lampy a nechajte vytvrdnúť
  7. Po vytvrdení zbrúste pilníkov do dokonalého tvaru

Musíte si však vždy dáva pozor na to, aby nechty po vymodelovaní Céčka neboli príliš hrubé. Ak sa vám vytvorené hrúbka nebude zdať, môžete nechty zbrúsiť pilníkom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *