Ženy

Miroslava – československá fashionbloggerka v súťaži Photogirl

Miroslava pochádza z Bratislavy. Hrdo sa však hlási k svojim moravským koreňom a preto sa cíti byť pravým, nefalšovaným československým dieťaťom.

Ako modelku a fashionbloggerku ju preto zaujala česko-slovenská súťaž Czech and Slovak PhotoGirl. Nie však hneď.

Sama na to spomína takto:

V  módnom a modelingovom dianí som stále aktívna a moju činnosť, fotografie, videá, ktoré sú dostupné na rôznych modelingových portáloch, či web stránkach a mojej osobnej schránke Mya Mirell, články a publikácie, si všimlo niekoľko ľudí, na základe čoho mi chodia rôzne ponuky.

Medzi nimi aj pozvanie, či nabádanie prihlásiť sa na túto súťaž. Spočiatku som na túto ponuku nereagovala, pretože som zahltená množstvom ponúk, správ a informáciami, ktorým sa nestíham podrobne a včas venovať, preštudovať si ich, najmä vďaka časovej zaneprázdnenosti, cestovaniu a aktivitám , ktorým sa venujem.

Neskôr som sa k nej ale opäť dostala. Súťaž však už bežala v plnom prúde, no ja som riešila počiatočné technické problémy, ktoré ma od súťaže časovo odrádzali. Zaujala ma však následne porota pozostávajúca zo zvučných mien ako: Helenka Vondráčková, fotograf Jan Saudek, svetoznámy fotograf Robert Vano, či prezident súťaže Lukáša Trs.

Aj tieto mená ju presvedčili, že by sa mala do súťaže zapojiť. Organizátori súťaže tiež videli, že Miroslava má čo ponúknuť. A tak sa stala platnou súťažiacou, ktorá sa zapojila zhruba v polovici súťaže.

 Za posledné roky som nafotila viacero fotografií rôzneho charakteru a účelu a túto moju činnosť z minulých období či aktuálne fotografie a videá je možné vidieť na facebook stránke Mya Mirell a na iných web stránkach. V decembri minulého roku som sa vrátila z Ríma, kde som sa venovala a stále venujem príležitostne aj práci modelky, pohybujem sa medzi Slovenskom a Talianskom, čiže v kolíske módy a aktuálne som sa rozhodla ako dlhoročná obdivovateľka a milovníčka módy predávať svoje skúsenosti, rady, tipy ,nápady a inšpirácie ďalej, v podobe módneho blogu myamirell.eu. Blog myamirell.eu som založila iba koncom minulého roku , má svoju podobu aj na sociálnej sieti facebook s názvom Mya Mirell Fashionista a pomaly sa začína tešiť obľube.

Oceňujem aktivity, ako dieťa bývalého Českoskoslovenska, dávajúce možnosti aj ostatným dievčatám, ktoré nemusia hneď spĺňať prísne atribúty modelingových súťaží, ale môžu sa prejaviť , ukázať nejakú stránku svojej osobnosti, rozvoja a smerovania, odprezentovať nejakú svoju vášeň, niečo ponúknuť takpovediac svetu a toto som uvítala v tejto súťaži aj ja. Súťaž je tým zaujímavá a výnimočná, že nekladie hlavne primárne zauživané obmedzenia.

Už ako dieťa som chcela byť módnou návrhárkou, či niečo dizajnovo tvoriť, vytvárať s umeleckými sklonmi, no neskôr som sa profesijne vydala na dráhu architektky. Móda, dizajn a architektúra sú v tesnom kontakte, čo môžete zažiť napríklad na rôznych výstavách v Miláne. Nikdy ma neprestala zaujímať a preto povedľa vlastnej spoločnosti, venujúcej sa architektúre, prevádzkujem taktiež predaj oblečenia v e-shope myafashion.sk.

Preto som si povedala, prečo to všetko ďalej neodprezentovať, moju aktuálnu činnosť, aktivity, aj prostredníctvom tejto medzinárodnej súťaže, ktorá na to dáva predpoklady, rozhodne je to plusová výzva. V Čechách už po štyroch mesiacoch mojej činnosti blogerky, bol publikovaný zaujímavý článok a aj prostredníctvom tejto súťaže môžem aj v tejto krajine ľuďom priblížiť svet módy, modelingu a svoju činnosť. Nápadov, tém je stále viac, neustále sa ponúkajú nové myšlienky, idei a inšpirácie. Bol by to zaujímavý ďalší zážitok, moja aktivita s následnou blogovou medzinárodnou prezentáciou.
Myslím si, že okrem bohatého fotografického repertoára, šatníka, vďaka cestovaniu, modelingu či kontaktom, mám čo v tomto smere povedať, priblížiť svetu. Sledujem módne dianie, trendy, podporujem módnych návrharov, píšem články o móde a spravujem niekoľko módnych stránok a tieto moje počiny, či nedávno spublikované články prostredníctvom rôznych médií či stránok, si po krátkom čase už stihlo všimnúť niekoľko zaujímavých ľudí aj zahraničie. Toto boli taktiež atribúty, ktoré mi otvorili cestu na Milánsky týždeň Módy, zaujali aj módne domy, nie je v podstate jednoduché sa tam dostať pre bežného človeka a dostala som pozvánky od rôznych svetových módnych značiek. Myslím si, že aj táto súťaž je vhodnou prezentáciou tejto mojej činnosti a môže zaujať citlivé módne a modelingové oko, možno osloviť zaujímavých ľudí či získať nové kontakty, či možnosti do budúcna.

 

A nám nezostáva nič iné, než držať Mirke palce 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *