Ženy

Ranné rituály, ktoré by ste mali dodržiavať aj vy

Rána bývajú vždy náročné, najmä tie, keď sa vraciame z nejakej spoločenskej udalosti a sme nevyspaté. Ak ráno mávate kruhy pod očami, cítite sa vyčerpane a to aj napriek tomu, že ste sa v noci nebudili, poradíme vám, aké ranné rituály by ste mali dodržiavať, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Pohár vody nalačno

Hneď, keď sa zobudíte, skôr, ako pôjdete raňajkovať, vypite pohár čistej vody nalačno. Odporúčajú sa dva deci čistej vody, ale ak zvládnete viac, pokojne si môžete dopriať aj väčšie množstvo. Takéto pravidelné „popíjanie“ čistej vody prospeje najmä vašej pokožke. Bude vyzerať sviežejšie, zdravšie a akné sa bude postupne vytrácať.

Doprajte pokožke oddych

Najmä teraz v zimnom období bude pokožka vystavovaná extrémnym výkyvom teplôt, preto jej raz za čas doprajte regeneráciu v podobe kvalitného peelingu. Odporúčame kávové peelingy alebo masky s aloe vera. Okrem toho nezabúdajte na pravidelnú hydratáciu ráno, ale aj večer. Dôležité je dôkladne sa odlíčiť a ráno, ak vám na tvári predsa len ostali šmuhy po špirále, vezmite si odličovací prípravok a tampón a dôkladne sa odlíčte.

Pokožka potrebujete oddych a práve kvôli tomu spravte jeden experiment – týždeň sa skúste nelíčiť. Uvidíte zmeny!

Zacvičte si

Ak vás čaká náročný deň v práci, dobre vám padne krátka niekoľkominútová rozcvička. Vyskúšajte drepy a základné cviky, pri ktorých sa nenarobíte, ale zároveň precvičíte svalstvo vášho tela. Po takomto krátkom cvičení sa budete cítiť lepšie a zvládnete náročný deň bez najmenších problémov.

Nech už vás v daný deň čaká čokoľvek, napríklad aj odstránenie chĺpkov laserom, držte sa našich rád a uvidíte, že depresia z vás razom opadne a budete sa cítiť energickejšie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *