Krása

Dôležité Vitamíny! Ochránia Vašu pleť

Správna výživa, dostatok vitamínov a pravidelné stravovanie robia zázraky. To všetky vieme. Nie vždy si to však uvedomíme aj vtedy, keď to najviac potrebujeme. Uškodiť našej pleti dokáže nielen prejedanie, tony jedla, naložené na tanieri a poriadne mastná večera, ale aj nesprávna diéta bez dostatku vitamínov. Vždy, keď začínate s novou diétou, mali by ste si už na začiatku skontrolovať, či budete mať dostatok všetkých nasledovných minerálov:

Vitamín A

Pomáha spevniť kožu a obnovuje tkanivo. Zabraňuje jej vysušovanie a predchádza akné. Je dôležitý aj v boji proti vráskam!

Vitamín B

Udržuje vhľad vašej pokožky v dobrom stave. Odbúrava stres a zabraňuje rôznym kožným problémom, napríklad ekzémom. Ďalej sa delí na niekoľko podskupín:

Vitamín B1 – zbavuje telo nebezpečných toxínov

Vitamín B2 – udržuje vzhľad pokožky a bojuje proti akné.

Vitamín B3 – zlepšuje krvný obeh

Vitamín B5 – znižuje stres

Vitamín B6 – podporuje imunitu

Vitamín C

Pomáha hojiť rany a rôzne poškodenia kože. Je veľmi dôležitý pri regenerácii kože. Pomáha bojovať imunitnému systému proti chorobám.

Vitamín D

Dôležitý antioxidant. Hrá veľkú rolu aj pri pigmentácii pokožky.

Vitamín E

Ďalší antioxidant, ochraňuje kožu pred zničením voľnými radikálmi. Vitamín E je dôležitý napríklad aj pri spálení pokožky na slnku.

Zinok

Pomáha pleti urýchľovať prirodzený ozdravný proces. Rovnako prispieva k boju proti akné a zlepšuje imunitný systém.

Hoci dokážu ruky šikovnej kozmetičky spraviť s Vašou pleťou doslova zázraky, už len jednoduché dodržiavanie zásad správnej výživy a dostatok vitamínov v tele dokáže vyčistiť Vašu tvár od nepríjemných chorôb a zápalov. Pamätajte na to, keď si najbližšie sadnete za stôl s vydličkou a nožom. Vaša pleť sa Vám zakrátko poďakuje 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *