Zábava

Bratislavský maratón 2021 s viacerými novinkami

Napriek tomu, že aktuálna situácia ešte neumožňuje organizovanie športových podujatí, „Bratislava MarathonTeam“ už aktívne pracuje na príprave 16. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Mal by sa nakoniec uskutočniť v netradičnom jesennom termíne (4. a 5. 9. 2021), preteky v pôvodne plánovanom klasickom aprílovom víkende (10. – 11. 4. 2021) zastavili od vlaňajšej jesene pretrvávajúce obmedzenia v konaní hromadných podujatí.

Do štartu podujatia ostáva síce ešte viac ako 5 mesiacov, ale už dnes sú známe novinky a aj program, ktorý organizátori pripravili pre bežcov počas jarných a letných mesiacov.

Jednou z viditeľných noviniek je zmena loga podujatia. Nové logo ČSOB Bratislava Marathon nadväzuje na logo vytvorené k ďalšiemu spoločnému projektu Bratislava Marathon Team-u a ČSOB – nočnému behu na Štrbskom Plese. Prečo k zmene prišlo, vysvetľuje generálny partner podujatia ČSOB:

„Jedným z dôsledkov aktuálnej situácie je splynutie on-line a off-line sveta behov a bežeckých podujatí. Virtuálny priestor si vyžaduje jednoduchosť, funkčnosť a účelnosť, čo potvrdzuje aj účasť na virtuálnych behoch organizovaných Bratislava Marathon Team-om. Preto sme sa rozhodli v novom logu staviť na nadčasové jednoduché línie, dynamiku a samozrejme aj symboliku. Podobne sme minulý rok úspešne navrhli aj logo nášhonového behu ČSOB Night Run Štrbské Pleso,“ hovorí Mária Horváthová, riaditeľka odboru komunikácie ČSOB.

Dúfajme, že nie iba zmena loga, ale aj bohatý program, priláka tisíce bežcov a divákov až na štart septembrového bežeckého sviatku. Všetky aktuálne informácie z prípravy podujatia budú môcť účastníci podujatia nájsť od začiatku apríla na vynovenej webovej stránke www.bratislavamarathon.com.

Cesta k ČSOB Bratislava Marathon 2021 sa začne úplne netradične – špeciálnym bežeckým víkendom už v prvom májovomtýždni. O čo pôjde? „Celú zimu a takisto aj v súčasnosti sledujeme, ako sa bežci pripravujú a zlepšujú svoje športové výkony, aj keď len na virtuálnych behoch na kratšíchtratiach. Preto sme sa rozhodli potešiť ich a pripravili sme v našom bežeckom kalendári novinku. Zabeháme si síce stále ešte virtuálne, ale 1. a 2. mája sa budú môcť bežci otestovať na tratiach z klasického programu ČSOB Bratislava Marathon či už v minmaratóne na 4,2 km, na 10 km alebo v polmaratóne. Dostanú tak šancu porovnať svoje časy s výkonmi dosiahnutými v roku 2020, otestovať si aktuálnu pripravenosť a prípadne stanoviť si základ na prípravu pre zlepšenie smerom ku klasickej jesennej akcii. Všetky informácie o nových virtuálnych bežeckých pretekoch zverejníme už po veľkonočných sviatkoch,“vysvetlil riaditeľ 16. ročníka ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Na túto novinku nadviaže od júna už 2. ročník ČSOB letnej série, ktorá v júni, júli a auguste dovedie bežcov až na štart jesenného ČSOB Bratislava Marathon. Presné termíny jednotlivých behov a aj súťažné lokality zverejnia organizátori počas apríla, pričom formát pretekov bude závisieť aj od aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie a uvoľňovania opatrení.

Všetci fanúšikovia behu a ČSOB Bratislava Marathon sa majú na čo tešiť a po úspešnej ČSOB zimnej sérii (v 5 koláchštartovalo viac ako 5500 bežcov) sa môžu pripravovať na bohatý jarný a letný bežecký program. „Takže – trénujte, behajte a postupne sa zlepšujte, ale hlavne majte zo športovania radosť. A poďte s nami objavovať nové bežecké zážitky,“ vyzýva bežeckú komunitu riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *