Zábava

Tip na víkend: Vianočné trhy v Schlosshofe

S blížiacimi sa Vianocami sa otvorili brány Vianočných trhov vo všetkých kútoch Slovenska.schlosshof-vianocne-trhy

Ak však chcete zažiť atmosféru, ktorá Vám je blízka a zároveň predsa čímsi originálna a nemáte to ďaleko do susedného Rakúska, určite odporúčame navštíviť Vianočnú dedinku na zámku Schloss Hof.

Každý víkend od 19. novembra tam môžete prežiť čarovné chvíle, pripomínajúce, že najkrajšie sviatky roka už pomaly, ale isto klopú na dvere.

Návšteva Vianočnej dedinky je ideálnym predvianočným programom najmä pre rodiny s deťmi. Dámy sa môžu v zámockých oranžériách pokochať pohľadom na originálne ozdoby, dekorácie, či darčeky, páni sa môžu zase potúžiť vareným vínkom, či ovocným punčom no a pre deti je zámok Schloss Hof hotovým rajom

Čakajú tam totiž na ne tak ako vždy domáce zvieratká, tvorivé dielničky, či písanie listu Ježiškovi.

V zámockých komnatách sú navyše pripravené originálne vianočné exponáty, ktorých cieľom je prezradiť návštevníkom viac o vianočných tradíciách regiónu. Nájdete tam napríklad odpovede na otázky prečo sa stromček v minulosti vešal na strop za kmeň, či kde sa vyrábali prvé medovníky. Každú sobotu o 17.00 navyše v slávnostnej sále organizujú koncerty klasickej hudby plné vianočných melódií.

Za vstupné do Vianočnej dedinky v  Schloss Hofe zaplatíte 6 eur (dospeláci) a 3 eurá (deti od 6 do 15 rokov). Ak sa tam vyberiete s rodinkou, zaujímavou možnosťou je kúpa Rodinnej vstupenky za 15 eur (platí pre 2 dospelých a 3 deti).
Viac sa už dozviete priamo na stránke zámku. Informácie tam majú napísané aj v slovenčine 😉

Ak naše pozvanie prijmete, určite sa uvidíme v Schloss Hofe 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *