Ženy

Čo o Vašom manželstve prezrádzajú polohy v posteli

Povedzte mi, ako spíte a dozviete sa, aké je Vaše manželstvo.

 

Pozície na lôžku môžu osvetliť vzťah milencov. Kontakt v spánku je pre partnerský vzťah veľmi dôležitý. Pocit vzájomnej blízkosti v nás vyvoláva produkciu endorfínu a dopamínu a prispieva k pocitu istoty a pokoja (ten pokoj sa nevzťahuje na určité chvíle, keď to medzi manželmi iskrí, ale o tom, potom 🙂 ) Vzájomná poloha v spánku je ukazovateľom citov, stupeň vzájomnej dôvery a lásky.Žena v posteli

 

Ako teda spíte so svojim partnerom Vy?

 

1. Vo vzájomnom objatí, tvárou k sebe. Táto pozícia je častá v začiatkoch vzťahu, môže pretrvávať roky. Ukazuje, že pár je citovo založený. Ak muž spí v náručí ženy, má v sebe možno ešte dušu malého chlapca, ktorý hľadá ochranu.

 

2. V objatí, keď jeden leží chrbtom k druhému. Pri tejto polohe ide stále o veľkú lásku. Keď žena leží chrbtom k mužovi, môže sa to interpretovať ako potreba byť hýčkaná. Ak je muž chrbtom k žene, je zrejme sentimentálny a zamilovaný.

 

3. Chrbtom k sebe, ale blízko pri sebe. Neznepokojujte sa, aj v tomto vzťahu vládne harmónia! Táto pozícia je výsledkom vyváženého vzťahu. Poukazuje na stabilitu páru, ktorý pochopil význam toho, že si v spánku zachováva svoje teritórium.

 

4. Tvárou k sebe. Táto pozícia vyjadruje vynikajúce spojenie, potrebu cítiť sa v bezpečí pri milovanej bytosti. Takýto pár túži po duševnom splynutí.

 

5. Obrátený chrbtom k sebe, každý na druhej strane postele. Pri tejto polohe musíme rozlišovať,  či v tejto pozícii pár iba zaspáva, alebo sa aj prebúdza. Ak sa prebudíte na druhej strane postele, môže to mať tisíce dôvodov (teplo, zlé sny). Pokiaľ ale takto spíte pravidelne a cielene, svedčí to o nevyriešených problémoch. Môže to znamenať, že partneri odmietajú každú komunikáciu, dokonca aj v spánku. Neprepadajte však panike: nie je tu reálna súvislosť medzi touto pozíciou a tým, že už sa nemáte radi. Naznačuje to len, že tu sú nejaké problémy, ktoré treba riešiť.

 

text: Martina Vrasová
foto: freeimages.com/Sebastian Schaeffer

Uložiť

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *