Bloggerky

Alternatívna liečba EKZÉMU zajacom , alebo ZÁZRAKY sa dejú….len o nich neviete

Ekzém (atopický, niektorí ho volajú ekcém, alebo exém – prvá verzia je správna)

Začnem pred 16.rokmi.Do pôrodnice ma muž priviezol asi o jednej ráno. Cez cestu nám neprebehla čierna mačka, iba na okraji nášho mesta veľkého od Slovnaftu smradľavého, čierna sociálna pracovníčka hore bez. Kontrakcie a hystériu z prvého pôrodu to zvýšilo hneď o jeden level.

Doktor znechutený prerušením jeho spánku, keď slastne jeho slinka zmáčala cestičkou po brade jeho vankúšik sa pýtal, či to, čo zo mňa vyšplechlo bola akože fákt plodová voda. No né, myslela som si ,len tie oduté parkety a maľovku vytopeného suseda ,čo budem musieť zaplatiť, to som si len tak letmo preventívne cvrkla.

Po kontrole a zistení je nie som úplné hormónmi zmagorená, a že to bola tá voda, pridal ku spánkom zakarpaveným očiam bezostyšné zívnutie ,a ukázal diery po asi nedávno extrahovaných zuboch múdrosti. No fasa ,sme doma.

,,No pani Veverková, dajte si nočnú košelu a šup ešte spať.,,/ volám sa na V ,ale s tým malým ryšavým blchavcom to nemá nič spoločné/

Triasla som sa od smiechu na stoličke až mi sople vyhŕkli, a doktorko vraví:,, Neplačte pani Veverková,,….Sestrička jukla ženským okom a štekla:,, smiech? prejde,,….a prešiel

Syn sa narodil o 15,05 .a kedže som sa na chvíľu videla zhora a späť ma vrátilo fackanie, kyslík a rev ,,pani Veverková,, haló…. bolo mi fakt jedno ,že už je syn na svete.

Bol pokrčený, fialový, a čudne vymočené nohy mal .

Chcela som spať.

A….nespala som 11 rokov.

Tu je koreň veci. V piatich mesiacoch pani MuDr. dermatologická diagnostikovala atopický ekzém spojený s bronchiálnou astmou.

MD som presedela v čakárňach rôznych špecialistov. Panie doktorky predpísali smradľavú, sivohnedú ichtyolovú masť/ tá masť sa používa od druhej svetovej vojny, jediná vec ktorá mala zachrániť rany vojakov pred zápalmi/a keď je najhoršie kortikoidy v masti.

Maminky na ihrisku mali ružolíce voňavé bábätká s lesklou broskyňkovou kožičkou, mne z kočíka vykúkalo vysušené, nervózne, nespokojné a smradľavé mrniatko.

Bolelo to jeho, aj mňa.

Zagebrené, nevyprateľné plienky som vešala iba vnútri, aby ma nejaký úchylnoagílny soused nenatrel a sociálka mi dieťa neodobrala (a pritom ja som len poctivo natierala)

Syn sa budil každú noc a škrabaním do krvi a revom revúcim sme sa prebojovávali do svitania.

Boli sme nevyspatí, nervózni, vytrasení, a čakala som kde je moje dno, aby som mu konečne vypustila štupel.

Po dvoch rokoch som hodila bobek na všetkých Mudr.Lantov, skúšala som zariekavanie ,vodičky, kúpele v čomkoľvek/aj v moči/….a dokonca liečbu zobákom z vrany …čáry máry fuk….a nezmizol

A stav bol ako kedy, raz hore ,raz dole až kým si deti nevydrankali ,,nejaké,, zvieratko.

Pediatrička krútila nosom ,že to nééé, ale ja som bola neoblomná, riskla to.

Nie psík to nebol, lebo chodiť venčiť keď ja chcem spať, a knísať sa pred panelákom v potrebe neprerušiť sník, hompáľať sa v šľapkách naboso a vyrovnávať balans zatínaním palcov na nohách do betónu? Nie .

Kúpila som zakrslého zajačika, slečna tvrdila že bude mať tak do 600 gramov a dnes má váhu, pri ktorej ho návštevy vidia v pekáčoidno-sviečkoidnej podobe.

Bŕŕ… králiky nežeru.

POINTA

Zajo od prvej chvíle oblizoval ruky, nohy detí a môj malý nervózny Marťan mal do dvoch mesiacov ruky ,nohy , od ekzému čisté ako …..normálne dieťa.

Pediatrička zvolala všetky kolegyne, a híkali a plánovali ,,výskum,,. Nedošlo k ničomu.

Neviem kde je teda ,,pes,, zakopaný, ale starí ľudia vravia ,že aj pes má liečivé sliny…

Isto aj psychika dieťaťa je zvieratkom ukľudnená, a bola by som nadšená keby toto pomohlo aspoň jednému ekzematikovi, lebo nejedna matka ekzematika vidí občas cestu aj tam ,kde ostatní vidia cestu dláždenú kazajkami do blázinca.

Ak by toto bola cesta (a kurňa Nobelovka by ma aspoň štrajchla, a bola by som slávnejšia ako No Name) tešila by som sa…

No idem Bobčovi vyčistiť, a dať mu dobrotku nejakú… inak je to samica ,ako sme neskôr zistili, a na mňa sviňa jedna vrčí ako pes.

2 thoughts on “Alternatívna liečba EKZÉMU zajacom , alebo ZÁZRAKY sa dejú….len o nich neviete”

  1. 😀 Dobre som sa zasmiala. A teším sa s Tebou, že ten hnusný ekzém je preč. Ja sa zase s ním trápim na staré kolená. Tá smradľavá čierna masť mi v prvom štádiu veľmi pomáha, našťastie ho mám len na rukách. Ale zase to má nevýhodu, že musím mať všetky prsty obviazané a každý sa má pýta, čo sa mi stalo.
    Idem skúsiť s našou malou fenkou, či to nepomôže 🙂 Ak nie, kúpim si zajačika 🙂

  2. zaujimavy clanok, skoro na neuverenie, zaujimavo napisane, pobavilo, vytrvalost sa oplatila, vela stastia zdravia rodinke aj malej chlpatej clenke 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *