Zdravie

Nemôžete spávať? Odstráňte príčiny vašej nespavosti čo najskôr

Ak sa v noci pravidelne budievate aj napriek tomu, že sa cítite unavená, mali by ste zistiť, čo je príčinou vašej nespavosti a hlavne akým spôsobom raz a navždy odstrániť príčiny vzniku nespavosti. Ak chcete lepšie spávať, inšpirujte sa našimi užitočnými radami.

Spálňu pravidelne vetrajte

Jednou z mnohých príčin vzniku nespavosti je vydýchaný vzduch. Odstrániť túto príčinu nespavosti dokážete, ak budete spálňové priestory pravidelne vetrávať. Cez zimné obdobie spálňu vôbec neprekurujte, práve naopak, udržujte tam skôr chladnejší vzduch, pretože horúci vzduch nepôsobí príliš dobre na vaše dýchacie cesty a to vám znemožňuje zaspať. Uvidíte, že ráno sa nebudete budiť spotená, bolesti hlavy zmiznú a vy sa budete cítiť plná energie.

Večer nepite kofeínové nápoje a jedzte skôr ľahšie jedlá

Večerať by ste mali najneskôr okolo 18:00. Dôležité je ale vyberať si z chladničky ľahšie stráviteľné potraviny, ktoré vám nespôsobia bolesti brucha a tým aj nespavosť. V žiadnom prípade si večer nevarte kávu. Kofeínové nápoje v podvečerných hodinách by vás mohli pripraviť o pokojný spánok.

Doprajte si dostatok pohybu

Akonáhle sa začnete venovať rôznym športovým aktivitám, so spánkom mať problémy rozhodne nebudete. Práve pohyb a čerstvý vzduch raz a navždy odstránia problémy s nespavosťou. Nebudete mať problém zaspať a v noci sa nebudete budievať.

Robte pre svoje zdravie maximum, pretože akonáhle to zanedbáte, niet cesty späť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *